Ovaj mjesec: 1939
Projekt "Digitalnim alatima do inovativnih učionica"

O projektu

Od 2021/2022 školske godine naša škola uključena je u erasmus+ projekt koji je financiran u okviru Erasmus+ programa. Naziv našeg projekta je „Digitalnim alatima do inovativnih učionica“/Digital Tools to Innovative Classroom sa ciljem upoznavanja i korištenja različitih digitalnih alata u praksi kako bismo unaprijedili nastavu.

Jedan od većih izazova naše škole danas je nedostatak osnovnih digitalnih vještina kod učitelja. To nas dovodi u situaciju da nastavni proces nije dovoljno osuvremenjen koliko se očekuje i koliko bi željeli da bude, te da učenici informacijsku i komunikacijsku tehnologiju i opremu koju imaju, ne upotrebljavaju na koristan i edukativan način, već isključivo za zabavu. Želimo razvijati osnovne i napredne digitalne vještine kod svih učitelja s ciljem provođenja kvalitetnije, suvremene i interaktivne nastave koja stavlja učenika u aktivnu ulogu obrazovnog procesa.

Aktivnosti i diseminacija projekta
Diseminacija mobilnosti KA1 na Učiteljskom vijeću 29.09.2022
Autor: Nikolina Borovina, 30. 9. 2022.

Na sjednici Učiteljskog vijeća održanoj 29. rujna 2022 diseminirane su dvije mobilnosti KA1 u sklopu Erasmus projekta Digitalnim alatima do inovativnih učionica.
Učiteljica engleskog jezika Ana Žuvela prikazala je svoju mobilnost The Best Digital Tools for Language Teachers te je prisutne upoznala sa svim etapama, ciljevima i rezultatima svog tečaja.
Nakon njenog izlaganja stručna suradnica knjižničarka Nikolina Borovina predstavila je svoj strukturirani tečaj IKT i digitalni alati za unapređivanje kompetencija i učenja te je prisutne upoznala sa različitim digitalnim alatima koji mogu poboljšati i unaprijediti nastavni proces. Poseban naglasak bio je na alatima za izradu nastavnih sadržaja i vrednovanje. Također, istaknula je kako je ovo bilo jedno veliko iskustvo koje je osim učenja novih vještina omogućilo upoznavanje kolega iz drugih europskih zemalja i njihovih obrazovnih sustava u nadi da će potaknuti ostale kolege da se priključe i prijave na slične projekte i tečajeve.