Svjetski dan napuštenih životinja
Autor: Administrator , 31. 3. 2014.

Zahvaljujemo što ste sudjelovali u obilježavanju međunarodnog dana napuštenih životinja.
Evo i za nas najdirljivijeg trenutka , ove tri lijepe cure su nam donijele plakat koje je III. A razred Osnovne škole Vela Luka sa svojom učiteljicom Mirjanom napravio povodom dana napuštenih životinja. III. A puno vam hvala, najbolji ste!!!
Pozdrav iz udruga za zaštitu životinja

U zemljama diljem svijeta 4. travnja obilježava se Svjetski dan napuštenih životinja kako bi se ukazalo na procjenjuje se oko 600 milijuna napuštenih životinja u svijetu. Psi i mačke bi trebali imati dom, ali ga mnogi nemaju. Žive na ulicama često bolesni, pate od hladnoće, žega i često su progonjeni od ljudi. Udruga za zaštitu životinja Vela Luka ovaj dan obilježava  5. travnja u subotu od 8 do 12 sati na štandu u centru mjesta, gdje će se moći dobiti informacije o radu udruge te kupiti kolači i poslastice za kućne ljubimce. Prikupljena sredstva će se koristiti za pomoć napuštenim životinjama Vele Luke. Ukoliko ste u mogućnosti ispeći i donirati kolače za naš štand pomozite nam i vi. Zapakirane kolače možete donijeti u subotu na štand ili  u petak, 3. 04. u školu i predati članicama udruge Nikolini i Ivani preko velikog odmora. Na ovaj dan pokažimo suosjećajnost, posjetite nas u subotu i ako sretnete napuštenu životinju molimo vas ne proganjajte je.
U ime naših četveronožnih prijatelja zahvaljujemo vam se od srca!
                                                                 Udruga za zaštitu životinja Vela Luka