Dan škole!
Autor: Administrator , 13. 11. 2023.

U četvrtak, 9. studenog obilježili smo Dan Škole.

Učenici 5. – 8. razreda gledali su prigodni film u sklopu okvirne teme Moja zelena škola sa svojim razrednicima nakon kojeg je uslijedila rasprava. Poslije je održan kviz općeg osnovnoškolskog znanja, a pobjednička skupina dobila je i simboličnu nagradu.

Poslije velikog odmora održale su se radionice, neke u školi a neke van nje, koje su organizirali naši predmetni učitelji. Bilo je za svakoga ponešto: bicikliranje, ples, izrada stripa, kulinarstvo, kartiranje, izrada ruže vjetrova itd.

Rado smo se odazvali radionicama jer su zaista oplemenile ovaj drugačiji nastavni dan s kojim smo bili i više nego zadovoljni. Nadamo se ovakvim događanjima u našoj školi i ubuduće.                                                                                                                                                                              Ivona Cetinić 8. b

Fotogalerija!

Video učenika 6.b razreda!

Evo i nekih naših dojmova:

„Odabrao sam ovu radionicu jer me zanimaju pokusi. Učitelj nam je dao da i radimo samostalno u skupini dok nas on vodi. Bilo je jako zanimljivo te sam naučio puno toga.
                                             Luciano Grdenić 8. b (Mali kućni eksperimenti)

„Volim kuhati i uživam u tome pa sam se zato odlučila za ovu radionicu. Bilo je veoma zabavno, svi smo surađivali, a sve što smo napravili smo kasnije i pojeli.“

Katarina Šeparović 8. a (Kulinarska radionica)

„Obožavam povijest pa sam se zato i odlučila za ovu radionicu. Pričali smo o Korčuli i njenim znamenitostima. Tako sam se bolje upoznala s poviješću našeg otoka.“
                                      Lota Štahan 6. b (Kulturno-povijesna baština Korčule)

„Ova radionica me oduševila samim nazivom, a na njoj sam naučila dosta novih stvari, npr. rezanje skalpelom te crtanje ruže vjetrova.“

Nina Prižmić 5. b (Izrada ruže vjetrova)

„Volim plesati jer mi je to dosta opuštajuće i zabavno. Radionica je bila još i bolja nego što sam očekivala i svi smo se dobro zabavili.“

Lea Oreb 5. a (Jesi li za ples?)

„Radionica mi je zvučala dosta primamljivo, a na njoj sam naučio nove načine mjerenja i kartiranja. Osim što sam naučio nešto novo, dobro sam se i zabavio.“

David Bačić 8. b (Kartiranje školskog dvorišta)

„Ova radionica mi se svidjela jer volim crtati i izrađivati plakate. Bilo je odlično. Svi smo se zabavili i zbližili i još i više upoznali sa školom.

Marija Cetinić 7. b (Škola u mojim očima)

„Odlučila sam se za ovu radionicu jer volim crtati i razvijati svoju kreativnost što mi je izrada ekološkog stripa i omogućila.“

Dina Tabain 8. a (Stripoteka)

„Na bicikliranju je bilo odlično, puno zanimljivije nego na nastavi TZK-a. Posebno zabavno bilo je prelaziti biciklima preko lokava. Vozili smo prilično brzo pa smo u trenu stigli do Stinive.“
                                                Petar Surjan i Jakov Prižmić 7. b (Bicikliranje)

„Dan škole mi se jako svidio zbog radionica. Odabrala sam ovu i nisam požalila. Svidjelo mi se što smo surađivali kao tim, a učiteljica nas je navodila pa smo prvi pronašli blago.“
                                                              Lana Tomas 7. b (Potraga za blagom)