Ekskurzija osmih razreda
Autor: Administrator , 17. 10. 2023.

U utorak, 10. listopada otišli smo na ekskurziju u trajanju od četiri dana. Za to vrijeme obišli smo različita mjesta. Na putu za Zagreb posjetili smo Plitvička jezera koja su nas oduševila svojim prirodnim ljepotama.
U Zagrebu smo razgledali Tehnički muzej gdje smo bili ponajviše uzbuđeni zbog kaveza oko kojeg prolazi struja. Jednako zanimljiv bio je i rudnik kao i izložba starih automobila, zrakoplova i sl. Potom je uslijedila ugodna vožnja kroz Hrvatsko zagorje i posjet Muzeju neandertalaca u Krapini i dvorcu Trakošćan.
U Krapini smo imali vrlo zanimljivo predavanje o neandertalcima dok smo prolazili kroz prošlost gledajući kratki film o njihovu načinu života. Dvorac Trakošćan bio je zanimljiv samim time što se nalazi na vrhu brda, a šetnja do njega bila je sasvim smirujuća. Nakon takvog uzbudljivog dana malo smo se zabavili u Amazingi. Vrhunac ekskurzije zasigurno je bio posjet Postojnskoj jami u Sloveniji gdje smo svi bili fascinirani ljepotom i duljinom jame, a oduševila nas je i sama čovječja ribica koju smo uspjeli pronaći s obzirom da je njezin prostor u kojem živi jako mračan. Ekskurziju smo zaokružili dolaskom u Pulu gdje smo razgledali akvarij i čuvenu pulsku arenu.  U akvariju smo vidjeli svakakve vrste jadranskih ali i egzotičnih riba dok nas je arena oduševila svojom veličinom i očuvanošću.
S ove naše ekskurzije vratili smo se puni dojmova i zadovoljni što smo družeći se razgledali i ponešto naučili o svim sadržajima koje smo obišli.

Ivona Cetinić 8. b

„Svidjela mi se dvorana Nikole Tesle u Tehničkom muzeju. Vodič je bio jako zanimljiv jer nam je na zabavan način prikazao najvažnije Tesline izume.“                                                                                   Luka Žanetić 8. a

„Najviše mi se svidjelo u Postojnskoj jami. Oblici su, koje smo vidjeli vozeći se vlakićem i kroz šetnju, nevjerojatni. To je pravo čudo prirode.“

Nora Tomić 8. a

„Meni je bilo lijepo u pulskoj areni. Iako sam je viđao na slikama, nisam vjerovao da je tako velika dok je nisam imao prilike razgledati.“

Marko Oreb 8. b

„Lijepo mi je bilo u pulskom akvariju. Sve te ribe, velike i male, ali i druga morska stvorenja, upravo su nevjerojatni.“

Lucija Tabain 8. b