Obavijest učenicima
Autor: Administrator , 30. 3. 2020.

Dragi učenici,

ulazimo u deveti dan nastave na daljinu. A čini se da se cijelu vječnost nismo vidjeli. Pred nama je izazovno razdoblje, školske učionice zamijenili smo virtualnim učionicama. To je novi način rada za nas i razumljiva su mnogobrojna pitanja i poteškoće.

S obzirom na okolnosti, dobro ste se snašli i zaslužujete pohvalu. U ovih proteklih dana zajedno smo se učili nastavi na daljinu. Primjetili smo da neke stvari u samoj organizaciji nastave moramo malo promjeniti kako bi nam svima bilo bolje.

Kao što smo vam ranije rekli, nastavu pratite prema našem uobičajenom rasporedu. Ono što će se od ovog tjedna promijeniti je to da će vam svi satovi iz predmeta biti objavljeni ujutro. Bit će vam jasno naznačeno što je školski a što domaći rad, tj. što trebate napraviti taj dan, a što do slijedećeg sata iz tog predmeta. Zadaci vam više neće stizati tijekom cijelog dana. Zamislite da ste u školi, i ako ujutro krenete sa vašim školskim zadacima, do ručka je vaš školski zadatak završio. Ako ste pak poslijepodnevni tipovi, odradite svoje zadatke poslijepodne, ali vam je preporuka svima da odredite sebi vrijeme i svaki dan u isto vrijeme pristupite svojim zadacima. Ako imate bilo kakvih poteškoća pošaljite privatnu poruku učiteljima, razredniku/ici, defektologiji, knjižničarki ili pedagogici.

Okolnosti su nam takve da se, više nego obično, od svih članova društva traži odgovornost, odgovornost za sebe i za druge. Od vas se očekuje da preuzmete odgovornost za vlastiti napredak u učenjuiI da maksimalno sudjelujete u aktivnostima nastave na daljinu. Odgovornim pristupanjem nastavi na daljinu pokazujete poštovanje prema sebi i svojoj budućnosti, prema svojim roditeljima i prema svojim učiteljima. Neka nam bude uspješan novi tjedan nastave na daljinu!