« Ožujak 2024 »

Susret s književnicom Željkom Horvat - Vukelja
Autor: Administrator , 20. 9. 2011.

Našu školu posjetila je književnica i glavna urednica poznatog dječjeg časopisa "Modra lasta", Željka Horvat - Vukelja.

Njeno predavanje je bilo izuzetno zanimljivo. Pričala nam je o svojim dogodovštinama iz života, način na koji se radi časopis, stripovi te druge slične rubrike u "Modroj lasti". Najviše nam se dojmio način izrade rebusa. Naučili smo mnoge druge stvari koje do tada nismo znali. Nakon njenog predavanja postavili smo joj nekoliko pitanja koja su nas zanimala. Nažalost, sve što je lijepo, kratko traje, pa tako i ovaj naš zajednički susret s književnicom. Nadamo se ponovnom susretu!

Novinarke školskog lista "Lapis"

Učenički dojmovi:

Draga Željka Horvat - Vukelja,

"Ja sam Marija Manestar. Idem u II. razred OŠ Vela Luka. Jako mi je drago što ste posjetili našu moju školu. Volim čitati vaše priče. Jedna od njih je Hrabrica, koja je jako poučna. Voljela bih vas još jednom vidjeti kao i moj razred, koji isto tako voli vaše priče. Puno pozdrava iz Vele Luke"

"Volim čitati priče zato mi je bilo lijepo sa vama. Uživao sam slušajući vaše priče. Hvala vam na posjetu i na Smibu. Bio bi sretan da nas opet posjetite."
                                                                                                                 Zlatan, 2. a

"Hvala vam što ste nas posjetili i ispričali nam lijepe glazbene priče. Posebno mi se svidjela priča o Letećem glasoviru. Teško je bilo pogoditi zagonetku koju ste skrivali. Susret s vama ostat će mi u lijepom sjećanju."
                                                                                                                 Anita, 2. a

"Draga spisateljice, jako lijepo pišete priče i svirate instrumente. Meni se najviše sviđala vaša priča o Zdenku Slovojedu. Vaš me je dolazak u našu školu razveselio."

Lucija, 2. a