« Ožujak 2024 »

Školska natjecanja 2013.
Autor: Katarina Curać, 14. 1. 2013.

Školsko natjecanje mladih tehničara održano je u petak 15. veljače. Sudjelovali su učenici: Nika Hrboka, Eugen Jobst, Antonio Šeparović, Barbara Dragojević, Marko Prižmić, Andrija Mardešić, Marko Mušić, Franko T. Miletić, Dani Dragojević, Luka Bačić, Anamarija Padovan, Franciska Paskov, Vita Oreb

Natjecanje je provedeno u tri dijela: pisana provjera znanja, izrada tehničke tvorevine i usmeno predstavljanje tehničke tvorevine svakog natjecatelja.

Sudjelovali smo u područjima: graditeljstvo, obrada materijala, elektrotehnika i prvi put u  fotografiji. Od pet ponuđenih tema učenice su slučajnim odabirom dobile temu – brodovi.

Školsko natjecanje iz kemije održano je u srijedu, 13. veljače 2013.
Sudjelovali su:
- 7razred: Daria Šimić, Nikolina Zlokić, Andrija Mardešić, Ivana Dragojević, Vita Oreb, Marino Franulović, Barbara Dragojević
- 8 razred:Lara Franulović i Ana Berković

Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika održano je 8. veljače 2013. god.
Sudjelovali su: Marko Andreis, Marino Franulović (7. r.) i Ivan Mileusnić (8. r.)

U petak, 25. siječnja,  naši su učenici sudjelovali na vjeronaučnoj olimpijadi. Četrnaest mladih ''olimpijaca'' pokazalo je svoje znanje o ovogodišnjoj temi "Sveti Dominik i Red propovjednika".
Sudjelovali su: Ivana Baković, Antonia Borovina, Davor Ortolio, Marko Šeparović, Marko Tabain,  Marko Barčot, Barbara Cetinić, Vita Oreb, Daria Šimić, Nikola Žuvela, Ana Berković, Tea Borovina, Luka Cetinić i Nina Franulović.

Školsko natjecanje iz talijanskog jezika održano je u četvrtak, 24. siječnja. Sudjelovali su učenici osmog razreda, polaznici dodatne nastave: Ana Berković, Ivan Mileusnić, Lucija Berković, Anita Oreb i Katarina Žuvela. Učenike je za natjecanje pripremala učiteljica Natali Vlašić.

U srijedu, 23. siječnja 2013. održano je školsko natjecanje iz fizike, na kojem su sudjelovali učenici osmih razreda: Ana Berković, Lara Franulović, Gabrijela Ljubić, Franko Miletić, Marko Mušić, Katarina i Mateo Žuvela.
Mentor učenicima je učitelj Vojko Tabain.

U utorak, 22. siječnja 2013. godine održano je školsko natjecanje iz engleskog jezika. Vrijedni učenici koji su testirali svoje poznavanje engleskog, redom su osmaši: Mateo Žuvela, Ivan Mileusnić, Ana Berković i Martina Prižmić.
Mentor učenicima je učiteljica Nikolina Oreb.

U četvrtak, 17. siječnja 2013., u našoj je školi održano  školsko natjecanje iz matematike. Natjecanju je pristupilo 15 mladih matematičara i to 7 učenika petog razreda (Daniel Cetinić, Fabijan Dragojević, Marija Franulović, Marko Mikulandra, Marin Šeparović, Marko Šeparović, Marko Tabain), 7 učenika šestog razreda (Petra Cetinić, Ivan Šeparović, Patrik Šeparović, Nina Žuvela, Nika Hrboka, Dujo Bulić, Stipe Padovan) te jedan sedmaš (Antonio Franulović). Mentor učenicima je nastavnica Joanna Mikulandra. Rezultati će biti objavljeni sutra, a mi se nadamo da je pred našim učenicima uspješna natjecateljska godina, kako u matematici  tako i u drugim predmetima. Učenici predloženi za županijsko natjecanje su: Marko Tabain (5 r), Petra Cetinić (6 r) i Nina Žuvela (6 r).

Školsko natjecanje iz geografije održano je 7. veljače 2013. god. Sudjelovali su:
- 5. razred: Mateo Šego, Petar Oreb
- 6. razred: Barbara Surjan, Andrea Rubeša, Hana Kalebić, Petra Cetinić, Dujo Bulić, Antonio Burmas, Stipe Padovan
- 7. razred: Vita Oreb, Marino Franulović, Anamarija Padovan, Margarita Marić
- 8. razred: Ivan Mileusnić, Ana Berković, Nina Franulović