Office 365 za škole

Nastava na daljinu

Pronađite videolekcije klikom na sliku:

Ulaz u virtualne učionice

« Lipanj 2022 »

Ovaj mjesec: 1967
Aktivnosti i diseminacija projekta
IKT i digitalni alati za tazvoj kompetencija poučavanja i poticanje kreativnosti - diseminacija na Zadarskom ŽSV za knjižničare Dalmacije
Autor: Nikolina Borovina, 8. 3. 2022.

Na stručnom skupu ŽSV za knjižničare Dalmacije, 8. ožujka 2022. školska knjižničarka održala je izlaganje na temu IKT i digitalni alati za razvoj kompetencija poučavanja i poticanje kreativnosti koja je bila povezana s temom stručnog skupa Poticanje kritičkog i kreativnog mišljenja. Osim predstavljanja tri Erasmus + projekata na skupu su bila dva zanimljiva izlaganja, jedno o Litavskoj književnosti u prijevodu Mirjane Brčko i Filozofija s djecom, čitanje i razvoj mišljenja, predavanje prof. Bruna Ćurka.
Sve teme su bile vrlo zanimljive i poticajne za uključivanje u erasmus i eTwinning projekte.
U predstavljanju projekta OŠ Vela Luka naglasak je bio na edukaciji o digitalnim alatima koji nude mogućnost poticanja učenika na kreativnost i izražavanje mišljenja. Postoje različiti digitalni sadržaji kao što su kvizovi, videozapisi, multimedijski i interaktivni sadržaji koje mogu izrađivati učitelji i učenici u svim fazama učenja od otkrivanja, preko uvježbavanja do ponavljanja i vrednovanja. Pomoću novih metoda poučavanja, korištenjem različitih digitalnih alata i obrazovnih sadržaja može se unaprijediti i poboljšati nastavni proces i na taj način kod učenika poticati kreativno i kritičko razmišljanje.