Autor: Administrator , 6. 11. 2014.

Moja škola ima više od 100 godina i jako je lijepa. Dan škole slavimo 10. studenoga. Na taj dan svake godine imamo različite aktivnosti. Najčešće to bude izlet sa sportskim sadržajima, ali nas ove godine vrijeme nije poslužilo pa smo ostali u školi. Imali smo jednoga gosta i gledali smo film. To je bio, za promjenu, drugačiji Dan škole. Znanstveno – fantastični film „Povratak u budućnost“ je dobar film, ali mi je malo zasmetalo što je već puno puta prikazivan na televiziji. Zato je gost bio savršen. To je bio Jadranko Oreb, koji trenutno radi u Jadroliniji Vela Luka. Njegov otac je bio svjetioničar na otoku Palagruži. Često su majka i on odlazili kod tate brodom, koji je vozio potrepštine na otok. Jedanput su oni tako otišli tamo, a brod je otišao nešto popravit na Sušac i trebao se vratiti po njih. Međutim diglo se nevrijeme, a obitelj je ostala na Palagruži. Jadranko je tamo proveo punih 18 dana. Stopio se s otokom i uživao je. Poslije mu se otac premjestio na Sušac pa je Jadranko bio tužan što više neće moći posjećivati Palagružu. Nakon nekog vremena dobio je priliku života i tamo se zaposlio. Na Palagruži je proveo 2 godine, od svoje 17. do 19. godine. Bio je najmlađi svjetioničar Mediterana, pa i šire. Jako mi se svidio ovakav Dan škole.

Mateo Šego, 7.b

U ponedjeljak 10. studenog obilježili smo Dan škole.
U školu smo došli u 9 sati i uključili se  u akciju Crvenog križa "Solidarnost na djelu", a zatim su slijedile različite razredne ativnosti. Neki su imali posebnog gosta a neki su gledali film. Družili smo se, smijali a ponešto i naučili.

Učenici od I.-IV. razreda                                                Učenici od V.-VIII. razreda

9:45 Solidarnost na djelu                                              9:00 Solidarnost na djelu
9:00 Gledamo film                                                          9:30 Sat razrednika
10:25 Veliki odmor                                                          10:25 Veliki odmor
11:00 Sat razrednika                                                        11:00 Gledamo film

Posebni gosti na satu razrednika bili su: Jadranko Oreb, Vedran Veseljak, Janes Vlašić,

Gledali smo filmove:
I. i II. razred - Hrabri mališan                        III. i IV. razred - E.T.
V. razred - Goonies                                      VI. i VII. razred - Povratak u budućnost
VIII. razred - Ratovi zvijezda / 4