« Ožujak 2024 »

Svečana podijela svijedodžbi učenicima osmih razreda
Autor: Administrator , 30. 6. 2014.

Svečana podjela svjedodžbi učenicima osmih razreda održana je u ponedjeljak 30. lipnja. Učenici su sa svojim učiteljima pripremili zanimljivi glazbeno recitatorski program. Posebno su pohvaljeni i nagrađeni učenici koji su imali odličan uspjeh od 1. do 8. razreda a to su: Marko Andreis, Marino Franulović, Antonio Šeparović, Margarita Marić, Vita Oreb i Marko Prižmić. Ravnateljica, razrednici i ostali učitelji zaželjeli su svim osmašima sreću i uspjeh u daljnjem školovanju.

Novi početak

Nakon dugih osam godina druženja s prijateljima nažalost došao je kraj, ali svemu mora doći kraj kako bi nečem novom počeo život. Tako je i sa osnovnom školom. Moramo je završiti kako bi mogli ići dalje, u život. Mislim da srednja škola nije tako strašna kako svi pričaju. To je početak nečeg novog za nas, nečeg posebnog. To je prilika da ponovno osjetimo čari druženja s prijateljima i da ponosno zaplovimo u more znanja koje je tamo i samo nas čeka. To je prilika da obnovimo stara prijateljstva, ali i da upoznamo nove prijatelje koji će nas možda pratiti kroz čitav život. Takve prilike ne smijemo propustiti, takve prilike moramo prigrabiti i iskoristiti kao i svaki trenutak svoga djetinjstva jer doći će dan kad ćemo se sjećati. Sjećat ćemo se svih onih lica iz djetinjstva svih onih priča i uspomena što smo proživjeli sa svojim prijateljima. Sjećat ćemo se : prve ljubavi koja nam je mahnula, prve učiteljice koja nas je učila, prvog najboljeg prijatelja s kojim smo sjedili prvi an u školskoj klupi. Sjećat ćemo se straha kojeg smo osjećali kad smo prvi put pošli u školu. I evo ga opet je tu. Strah od nepoznatog, strah od toga da nećemo biti prihvaćeni, ali ne moramo se bojati jer ne smijemo zaboraviti stare prijatelje koji će uvijek biti uz nas.

Marko Prižmić, 8.b