Ekskurzija osmaša 2022.
Autor: Administrator , 2. 6. 2022.

Naša ekskurzija započela je u utorak 26. 4. u 6 i 15 kada smo krenuli trajektom do Splita. Na rivi u Splitu dočekala nas je naša vodička Tonkica i naš vozač Marijan koji su nam upotpunili cijelu ovu avanturu. Na putu prema Zagrebu zaustavili smo se na Plitvičkim jezerima gdje smo razgledali jezera, fotografirali se i divili ljepoti prirode. Kada smo se smjestili u hostel HI Zagreb, nismo baš bili oduševljeni, ali ipak smo iz toga izvukli ono najbolje i zabavljali se.

Sljedeći dan, srijeda 27. 4., krenuli smo prema Muzeju krapinskog pračovjeka u Krapini. Tu smo na početku pogledali neki video od 15-ak minuta i onda nas je vodič vodio kroz cijeli muzej. Nakon toga otišli smo na ručak, a potom krenuli prema Muzeju suvremene umjetnosti. Vodička nam je objasnila radove Gorkog Žuvele, ali mi to baš i nismo razumjeli pa nam je bilo pomalo dosadno. Slijedi najbolji dio dana, otišli smo u Arenu Centar u kojem smo bili slobodni sve dok nismo otišli pogledati film u kino koji se zvao ''Izgubljeni grad'.

Četvrtak 28. 4., prošetali smo  do Tehničkog muzeja. Pričekali smo ispred par minuta dok nas vodič nije preuzeo i počeli smo razgledavati rudnik koji je bio toliko realan da smo svi bili oduševljeni, zatim nas je odveo u planetarij gdje su nam pričali kako koji planet kruži i koje su to sve zvijezde i zviježđa. Neke je zaboljela i glava od gledanja prema gore, ali svi su izišli zadovoljni. Poslije ručka posjetili smo Zoološki  vrt u Maksimiru. Jedna učenica je čak otišla i pogledati utakmicu Dinamo Zagreb vs.  Dinamo Kijev dok smo mi razgledavali zoološki. Poslije kao i prošle večeri otišli smo pogledati film, a zatim u hostel na spavanje.

Petak 29. 4., otišli smo razgledati centar grada Zagreba. Vodila nas je vodička Tonkica. Najprije smo otišli do katedrale, potom smo napravili krug kroz Gornji grad i spustili se na Trg bana Josipa Jelačića gdje smo dobili malo slobodnog vremena koje smo potrošili u najvećem Mulleru u Hrvatskoj. Kada smo razgledali grad, otišli smo prema Splitu.  U Splitu smo posjetili Muzej iluzija kraj HNK gdje smo se  fotografirali s raznim iluzijama.

Od svih muzeja dobili smo šećer na kraju i to je bio taj Muzej iluzija  koji nam je bio najzanimljiviji jer je nekako više blizak nama mladima. Ukrcali smo se na trajekt Split-Vela Luka i naše predivno putovanje puno zgoda je završilo.

Roza Barčot 8. a

Dojmovi osmaša s ekskurzije:

“Sve me se naročito dojmilo, a izdvojio bih šetnju centrom Zagreba, Trg bana Josipa Jelačića i pogled na grad s Griča.”
                                          Vigo Bogdanović 8. a

“Meni se jako svidjelo na Plitvicama. Pogotovo vožnja brodicom po jezeru.”

David Andreis 8. a

“Svidjelo mi se u Krapini u Muzeju krapinskog pračovjeka. Naročito film koji smo pogledali odmah po dolasku u Muzej.”

Petra Dragojević 8. a

"Svidjelo mi se u Muzeju iluzija u Splitu. Pogotovo iluzija mosta na kojem stojiš i čini ti se da se ti vrtiš, a zapravo se most okreće, a ti stojiš na mjestu. Super!”

Katarina Surjan 8. a